Klinika u Oslíka, Denní klinika pro psychoterapie v Soběšovicích PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Monika Weimerová   


Adresa: Soběšovice 273..
Telefon: 604 288 940, 603 477 357
Mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Od ledna 2023 ukončujeme na Denní klinice činnost - placenou zdravotními pojišťovnami.

Plánujeme víkendy s psychoterapií a pobytem u přehrady - s atraktivním programem - psychosomatické, lékařská hypnóza, holotropní dýchání... Konkrétně Vám dáme včas vědět, předpokládáme od září 2023.

Ordinační hodiny: 

víkendy termíny podle rozpisu:

              pátek: 16,00-19,00hod.

             sobota: 9,00-18,00hod. - velká přestávka na oběd a relaxaci

             neděle: 9,00-12,00hod.


Zde pracuje: MUDr. Monika Weimerováco jsou to psychoterapeutické víkendy?

systematicky uspořádaný terapeutický program pro pacienty s depresivní nebo některou úzkostnou poruchou. Terapie je skupinová a koncentrovaná.

Jsou určeny pro pacienty, kteří nechtějí svůj problém řešit pouze léky - to není ani vhodné ani dobré, ale chtějí i přijít na to, z čeho problém konkrétně u nich vznikl a jak si s ním komplexně poradit. V programu víkendu je nácvik relaxací - autogenní trénink, Kognitivně-behaviorální program na zvládnutí stresu a deprese, a dynamické skupiny zaměřené na rozplétání příběhů a problémů. aby byly víkendy účinné je dobér absolvovat alespoň 3 za sebou. skupina je otevřená, lze do ni kdykoliv vstoupit a vystoupit. 

Víkendové terapie probíhají na Denní klinice v Soběšovicích.  Terapii vede MUDr. Weimerová

Pokud jste zdaleka, lze Vám na klinice poskytnout jednoduché ubytování-

Na léčení psychických poruch - tj. problémů se kterými nás navštěvujete - nejsou dobré jenom léky. Samozřejmě většinou upraví hladinu neurotransmiterů v mozku, poměrně rychle zlepší naše prožívání a cítíme se zase “normálně”. Aby se zdraví udrželo co nejdéle, abychom mohli vyléčit i stavy, které k depresi stresu nebo psychóze vedly, nebo abychom mohli zlepšit celkově náš duševní život, je nutné se tomuto duševnu více pověnovat.

Dát naší duši čas, podívat se na ni, co ji chybí, čím ji roky vyčerpáváme, kde ji opotřebováváme nad její kapacitu, kde nám ji opotřebovávají druzí….Podobně jako u auta, domu, zubů …nemůžeme duši jenom užívat, chce to údržbu…


MUDr. Monika Weimerová - je mi 57 let, pocházím z Bratislavy /SK/. Vystudovala jsem všeobecné lékařství na Lékařské fakultě v Praze a v Bratislavě. Po promoci jsem se specializovala na psychiatrii a psychoterapii. Praxi mám z Psychiatrické kliniky IPVZ v Bratislavě, z Psychiatrického a psychoterapeutického odd /dnes klinika/ Nemocnice Trenčín, a z Psychiatrické kliniky v Olomouci. Mám atestace I. a II. St. z psychiatrie a také funkční specializaci v psychoterapii. Z psychoterapií mám dlouhodobý výcvik v skupinové psychoanalytické psychoterapii, v Gestalt psychoterapii, v relaxačních technikách – autogenní trénink a Jacobsonova progresivní relaxace, v kognitivně behaviorální psychoterapii depresí, stresových poruch, fobií, obsedantně-kompulzivní poruchy, v holotropním dýchání. Poslední roky se zabývám i alternativní medicínou - bylinkářstvím. 

Mám atestaci I. a II. st. v oboru psychiatrie a specializační atestaci systematická psychoterapie.