Deprese
Deprese a černé myšlenky PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Monika Weimerová   

Velkým problémem u deprese jsou vtíravé obtěžující černé myšlenky, které depresivního člověka pronásledují téměř nepřetržitě. Člověk s depresí jim bohužel věří a často podle nich žije, nebo lépe řečeno nežije, svůj život.

Celý článek...
 
Deprese a příjemné aktivity PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Monika Weimerová   

Deprese výrazně ovlivňuje i naše chování. Když máme depresi, málo energie, máme celkově méně síly na to, abychom byli aktivní tak, jak jsme byli zvyklí. Současně nám deprese ovlivňuje myšlení, všechno vidíme černěji, takže se raději do ničeho nepouštíme, nevěříme si, takže se omezujeme spíše na povinnosti. Naše aktivity můžeme rozdělit na ty, které jsou naší povinností vyplývající z životní situace - studujeme, chodíme do práce, staráme se o děti, o rodiče. Je fajn, pokud máme práci, děti, manžela rodinu takové, že nám aktivity s nimi spojené přináší i radost a pohodu, ale, co si budeme povídat, někdy to tak není.

Celý článek...
 
Deprese a zvládání problémů PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Monika Weimerová   

Naučíme se, jakým způsobem můžeme zvládnout jakýkoliv i trochu počitatelný problém přestat kouři, zhubnout, více se věnovat dětem, více se věnovat koníčkům, lépe šetřit.

Celý článek...
 
Deprese a tělesné problémy PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Monika Weimerová   

Deprese, protože je problémem vyšší nervové regulace, než jenom na úrovni jednotlivých orgánů, nebo svalů, se může projevovat jako problémy nebo bolesti v různých oblastech těla.

Celý článek...
 
Deprese a její léčba PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Monika Weimerová   

Deprese je nemoc. Projevuje se jako soubor duševních a tělesných příznaků, které nemusejí být vždy všechny přítomné. Z duševních příznaků je to často smutná nálada, pocit bez energie, plačtivost, nebo naopak zvýšené duševní napětí a větší hádavost, ztráta schopnosti těšit se z věcí, které člověka těšily předtím, ztráta radosti ze života, smutné myšlenky, všechno myšlení jakoby přes černé brýle zdeformované – co člověk může vidět černě, vidí černě, nejlépe nejčerněji jak to jde. Ztráta sebevědomí, pocit úbytku vlastních schopností a významu.

Celý článek...